документальний
Тривалість: 1 година 20 хвилин
Дубляж: український
Виробництво: Україна, Греція
Режисер: Олександр Запорощенко
У головних ролях: Монах Мартірій (Кухкюнен), Володимир Теліженко, Монах Авель (Щулькін), Черниця Нектарія (Мак Лі)
На «Коперніка» – спеціальний показ унікального документального фільму «ДЕ ТИ, АДАМЕ?» режисера О. Запорощенко, присвяченого афонським монахам: їхньому побуту, праці, молитвам, умиротворенню, тощо. Фільм представить отець Олег Федоренко, який розповість про особливості та історію Афону.
3 вересня, 19:00. Не пропустіть! Лише один показ! Лише одна подія!
Опис фільму: «Події фільму «Де Ти, Адаме?» розгортаються у монастирі Дохіар, що стоїть на Святій Горі Афон, на південно-західному узбережжі півострова Афон, що омивається водами Егейського моря. Цей півострів ще з Х ст. переданий у виключне користування монахів східного християнства. Величні образи природи чергуються з картинами майже безперервних чернечих трудів і молитов; це змальовує та стверджує динамічний взаємозв’язок людини та природи, а ще нагадує про рай, за яким усі ми в глибині душі потай тужимо.
Ключової постаттю фільму є старець монастиря, ігумен Григорій (Зуміс), нині покійний. Його багаторічний досвід пастирського служіння збагатив його глибоким і проникливим розумінням ввірених його піклуванню душ, із їхнім непозбувним прагненням відновитися до стану, властивого Адаму до гріхопадіння».
Режисер Олександр Запорощенко розповідає про фільм: «Ідею фільму запропоновав мій друг, протодиякон Олександр Плиска, котрий впродовж десяти років проводив три місяці у монастирі Дохіар, де цілком поділяв з браттям їхнє життя. Цим було поступово збудовано підґрунтя для проникнення «за лаштунки», зйомок і представлення публіці унікального способу життя ченців та атмосфери обителі зсередини.
Коли я вперше опинився на Святій Горі, я уважно спостерігав життя Афонських монахів. І від перших днів я поставив собі два завдання: уникати поверхневого погляду на все, що відбувається, та, по-друге, знімати максимально тактовно і делікатно, з врахуванням усіх етичних моментів. Я спілкувався з монахи, а вони звичайні люди з плоті і крові, вони не літають по небу і не ходять по воді. Щоденна, від ночі загальна молитва в храмі, щоденні труди на кухні, в садах і на городах, на будівництві, постійний прийом гостей. Повна взаємна самовідданість. Щирі стосунки між ченцями. Тут я вперше зустрів людей, котрі не ховаються від Бога за мирською суєтою. Насправді ж кожен з нас, подібно до Адама після гріхопадіння, ховається від Бога за розвагами, побутом, роботою, рутиною та суєтою. А зрештою з цього і складається все наше життя! А чернече життя на Афоні — це вихід на зустріч з Богом, свідомий, рішучий, віч-на-віч. Монахи, можливо, складають якусь одну тисячну частку людства. Отже, на тисячу людей знаходиться лише один, хто почує божественний поклик, припинить ховатися, кине всі мирські турботи — і вийде на зустріч з Богом».
ПРЕМІЇ ТА НОМІНАЦІЇ
Офіційна програма «Вікно в Європу» 2019
Кінофестиваль «Покров» Гран-прі 2019
Офіційна програма PÖFF Талліннський кінофестиваль 2019
Офіційна програма Краківський кінофестиваль 2020
Поки жодного фільму не знайдено, але ми скоро їх добавимо.